Europe Class Denmark Rang 3
8-9/5-2004 Europa
RESULTATLISTE MED FRATRÆK. 3/4 POINT SYSTEM, (APP. A9)
PLCSEJLNR.NAVNKLUB 1 2 3 4 5 POINT
1DEN 3Signe LivbjergKBL 5 1 2 4 1 7,5
2DEN 4Ditte JuulTSK/SKS 1 7 7 18 2 16,8
3DEN 24Jakob Ege FriisKBL 3 5 11 15 6 25,0
4DEN 31Rasmus DamsgaardFSK 15 2 20 5 9 31,0
5 DEN 6 Lene Christensen LS 35 13 3 1 18 34,8
6DEN 5Mikkel BondeNSK 12 10 10 6BFD 38,0
7DEN 19Toke BjørnshaveSH 2 22 14BFD 4 42,0
8DEN 1654Christian RindomHSH 38 14 6 12 15 47,0
9DEN 2Søren JohnsenSkive 6BFD 31 10 3 50,0
10DEN 1614Peter KellerHSH 28BFD 15 3 5 51,0
10DEN 1616Lea Richter OlesenKBL 13 15 13 40 10 51,0
12DEN 88Thorbjørn SchierupEGÅ 33 6 22 17 12 57,0
13DEN 1630Kim Braad CarlsenSKB 9 18 37 2BFD 66,0
14DEN 33Anna LivbjergKBL 48 20 1 19 29 68,8
15DEN 7Jesper Mathias NielsenVSK 7 16 32 16DNF 71,0
15DEN 15Katrine HenrichsenVSK 17 17 17 63 20 71,0
17DEN 1626Rune LarsenVSK 18 27 38 13 17 75,0
18DEN 16Christina EjstrupSKS/RS 42 8 33 33 8 82,0
19DEN 1619Jørgen HolmKBL 21 19 55 36 7 83,0
20DEN 1613Justus MøllerLS 19 39 26 8 32 85,0
21DEN 1624Rie HolmKS-F 16BFD 12 24 37 89,0
22DEN 21Rie ChristiansenKBL 14BFD 9 53 16 92,0
23DEN 1605Tine KjærgaardLS 34 40 18 20 23 95,0
24DEN 1567Amanda KallenbachSAS 41 23 5 45 27 96,0
25DEN 1544Jesper NielsenDB 44 44 34 7 14 99,0
26DEN 1657Christine ZulowSKS 27 33 21 47 26 107,0
27DEN 1490Jacob NikolajsenHSH 31 35 4 39 46 109,0
28DEN 1622Mads BendixFS 24 32 47 25 31 112,0
29DEN 1641Alberte LindbergASC 25 30BFD 37 28 120,0
30DEN 1655Jonas LivbjergKBL 26 25 57 81 13 121,0
31DEN 1474Kristina DanneferFS 51 37 23 22 40 122,0
32DEN 1592Niels-Christian M. PedersRSK 37 21BFD 31 36 125,0
33DEN 1462Stephan SkovgårdKSK 85 51 45 11 21 128,0
34DEN 1310Michael HerrmannFS 65 48 52 14 19 133,0
35DEN 55Michael RisørSNV 4 3 30BFDBFD 137,0
35DEN 9Gritt BjørnshaveSH/SKS 45 4 54 34BFD 137,0
37DEN 99Christina ChristensenSUS 59 34 19 27BFD 139,0
38DEN 1637Maiken SchuttHSH 55BFD 25 23 39 142,0
39DEN 1494Nico North LarsenKSK 40 36 29 55 38 143,0
40DEN 1485Mikkel Krogh OhlsenKBL 39 29 50DNF 34 152,0
41DEN 1625Solbritt GrønbækKBL 50 46 24 61 35 155,0
42DEN 1542Stig BillundFS 68 31 39 21BFD 159,0
43DEN 1651Thomas TangHSH 43 9 8DNCDNC 160,0
44DEN 64Kasper SohnSKIVE 20BFDBFD 30 11 161,0
45DEN 18Simon Mayland FredholmSSS 8BFD 41 71 44 164,0
46DEN 12Carsten HeltborgSKS/SES 11BFD 28 29BFD 168,0
47DEN 1606Morten GedbjergKBL 10 12BFD 48BFD 170,0
48DEN 14Niclas JensenSSS 32 69DNF 42 33 176,0
49DEN 1662Rasmus GraversenFS 54 11 64BFD 48 177,0
50DEN 1661Mathias PedersenSKB 87 61 43 56 24 184,0
51DEN 1581Jacob KofoedSKS/KDY 22 55 49DNF 59 185,0
52DEN 1639Josephine NissenHSH 61BFD 63 9 53 186,0
53DEN 22Carl Thrane AndersenSKS/DS 46 60BFD 32 52 190,0
54DEN 1652Martin DueES 49 54 46 43BFD 192,0
55DEN 1556Thomas ChristensenSAS 52 59 53 72 30 194,0
56DEN 1374Kristoffer KallesenKBL 77 62 60 50 25 197,0
56DEN 1530Christina ThomasenKSK 73 26BFD 35 63 197,0
58DEN 1635Sarah BregendahlKBL/HSH 36 24BFD 38BFD 198,0
59DEN 911Anneli Clea BolundKBL 29 28 42DNCDNC 199,0
60DEN 1623Anne DallASC 60 49 40 51 67 200,0
61DEN 1568Thomas BirkebækFS 64 42 61 57 47 207,0
62DEN 1636Martin FrislevEGÅ 70BFD 48 49 42 209,0
63DEN 1569Louise Vang ChristensenKBL 30 74 16DNCDNC 220,0
64DEN 1565Jeppe BregendahlHSH 78 52BFD 46 50 226,0
65DEN 1656Sarah GunniSKS 86 38 76 66 49 229,0
65DEN 1403Frederik AndersenSKS/SH 75BFD 59 52 43 229,0
67DEN 1580Ole Haubjerg NielsenSUS 71 57 62 58 54 231,0
68CAN 83Keamia RasaCAN BFD 43 27 62BFD 232,0
69DEN 8Sebastian JensenSKS 47BFDBFD 65 22 234,0
70DEN 1475Stine MøllerudSKS/DS 93 72 68 41 56 237,0
71DEN 1465Lasse Skovgaard JensenKBL 74 47 58 70 65 240,0
71DEN 1386Pernille B. ThomsenASC 72 53 56 59BFD 240,0
71DEN 1477Majken JørgensenAJS 53 58 70 67 62 240,0
74DEN 1598Viktor BillundFS 94 67 51 64 60 242,0
75DEN 1658Thomas SvanevikSKS 84 50 67 82 45 244,0
76DEN 27Mille JensenASK 63 41 72 75 69 245,0
76DEN 20Mick HolmarkKBL 69 71 65 60 51 245,0
78DEN 1665Thor Emil TuliniusKBL BFD 45 35 69BFD 249,0
79DEN 1541Kasper UllergaardVSK 23BFDBFD 28BFD 251,0
80DEN 1597Dea Mærsk-MøllerNSK 91 70 66 54 64 254,0
81DEN 1579Maria Juul ChristensenSSS 66BFD 69 84 41 260,0
82DEN 1452Josefine B.RasmussenKDY 83 63 44 73BFD 263,0
83DEN 1558Peter SchimmellNSK 57 65BFD 77 68 267,0
84DEN 1663Tine WestergaardFS-F 88 56BFD 26BFD 270,0
85DEN 1582Rasmus LassenFS 56 79BFD 79 61 275,0
86DEN 1464Jonas AmmundsenSKB 76 66 36BFDBFD 278,0
87DEN 1570Ditte Struwe BødkerSSS 62 75 71 78BFD 286,0
87DEN 1566Jonas KjærsgaardKBL 79 81 73 68 66 286,0
89DEN 1455Morten JensenMS 92 64 74BFD 58 288,0
90DEN 1578Jaqueline LarsenSAS 89 73BFD 74 55 291,0
91DEN 1547Mathias LaugesenSUS 58 77BFD 87 71 293,0
92DEN 1552Jonas ChristiansenKS-F 81 68 75 80 73 296,0
93DEN 1572Kathrine MadsenSSS 67 76BFD 83 74 300,0
94DEN 1604Signe S. SeverinsenSKS 90 78BFD 85 57 310,0
94DEN 1509Frederik KofoedSKS 82 82BFD 76 70 310,0
96DEN 1523Jens-Ole M. PedersenRSK 95 80 77 86 72 315,0
97DEN 1548Emil KlaaborgKSK 80BFDBFD 44BFD 324,0
98DEN 1161Henriette Kirk AndersenSJS BFDBFDBFD 88 75 363,0
99DEN 1505Søren Thomsen DNCDNCDNCDNCDNC 400,0
Antal deltagende både: 98 98 98 95 95
Point for DNF/DSQ/OCS/DND/RAF/DNS: 100100100100100
Point for DNC : 100
DNC: ikke deltaget, DNS: ikke startet, DNF: ikke fuldført, RAF: udgået, DSQ: diskvalificeret, RDG: godtgørelse
ZFG/SCP: 20% point-straf, OCS: startfejl, BFD: sort flag - disk., DNE: disk. (ikke fratræk)

Kapsejlads-Administratoren af Benny Christensen, © 1998 - 2002