NOM for Europajoller                   

 

Klasse ............... E-joller Kvinder

Arrangør ............. EUROPE CLASS DANMARK                 

Stævne dato .......... 18-20 Juli 2003

 

Lav point system 

 

Endelig Resultat efter den 9 sejlads

Antal fratrækkende sejladser:  1    (Markeret med x)

-------------------------------------------------------------------------------

Plc  Rorsmand                1   2   3   4   5   6   7   8   9   TOT-1 NAT

-------------------------------------------------------------------------------

  1 Signe Livgjerg           3   3   4   1 OCSx  7   3   2   1    23.5 DEN

    '''DEN3 KALOEVIG 

  2 Laura Baldwin            2   1   1 OCSx  3   9   4   4   2    25.5 GBR

    'GBR383 SPINNAKER

  3 Merel Witteveen          1   5   9x  2   1   4   8   3   5    28.5 NED

    '''NED4 MEDEMBLIK

  4 Ditte Juul               4   7   5   6   2   2   7x  5   4    35.0 DEN

    '''DEN4 THUROE   

  5 Evi Van Acker            7   8   3   4 OCSx  3   2   7   8    42.0 BEL

    '''BEL4 RBSC     

  6 Trine Abrahamsen       DSQ   2   2   3   5   1 DNFx  1   3    54.5 DEN

    ''DEN11 SKOVSHOVED

  7 Rie Christensen          9   9   6   7   4   6  10  11  12x   62.0 DEN

    ''DEN21 KALOEVIG 

  8 Anna Lilje               5  10  10   5   8  12x  9  10   6    63.0 SWE

    SWE3324 BRSS     

  9 Nina Ramm-Schmidt       10   4   7  13 OCSx 17   1  15  10    76.75FIN

    'FIN800 NYLANDSKA

 10 Malin Andersson          8  13  12   9  16x  8  12   8   7    77.0 SWE

    ''SWE65 STENUNGSUN

 

 11 Lea Richter Olesen       6  32x 14  10  18   5  11   6   9    79.0 DEN

    DEN1616 KALOEVIG 

 12 Christina Ejstrup       18   6   8  14  11  25x  5  13  14    89.0 DEN

    ''DEN16 SKS/RS   

 13 Lene Kristensen         17  12  13  31x  9  24   6  12  16   109.0 DEN

    '''DEN6 LEMVIG   

 14 Rosa Marie Skovli Berg  13  19  20  12   7  14  23  29x 17   125.0 NOR

    'NOR321 SOON     

 15 Sarah Bregendahl        12  23  15  20  14  10  15  20  30x  129.0 DEN

    DEN1635 HORSEN   

 16 Tine Kjaegaard          26 DSQx 11  11  17  18  19  14  15   131.0 DEN

    DEN1605 LEMVIG   

 17 Maarit Multala          11  18  26  18   6  11  26  21  27x  137.0 FIN

    'FIN806 MARJANIEME

 18 Lina Beyer Stroemquist  14  21  19 OCSx 23  13  18   9  22   139.0 NOR

    'NOR363 ASKER    

 19 Alexandra Furst         19  28x 21  16  19  15  16  26  13   145.0 SWE

    SWE3395 STSS     

 20 Christina Christensen   24  11  22  17  10  32x 29  17  19   149.0 DEN

    ''DEN99 SUNDS    

 

 21 Cathrine M. Gjerpen     15  20  24  19  31x 16  27  24  11   156.0 NOR

    'NOR345 KNS      

 22 Cathrine Andersson      22  17  18  22  12  26x 20  25  21   157.0 SWE

    SWE3390 STENUNGSUN

 23 Maiken Schutt           23  15  27  25  15  19  17  31x 25   166.0 DEN

    DEN1637 HORSEN   

 24 Evelina Karlsson        25  16  34x 15  27  27  13  19  26   168.0 SWE

    SWE3487 KULLAVIKSK

 25 Gritt Bjoernshave       31  14  17  24  13  22  21  27  31x  169.0 DEN

    DEN1538 SH       

 26 Nira Biaudet            21  26  32   8  21  23  28  22  33x  181.0 FIN

    'FIN788 NJK      

 27 Marianna Kontulainen    20  22  25  26  20  20  24  33x 29   186.0 FIN

    'FIN792 HELSINGFOR

 28 Majken Joergensen       16  31  16  29 OCSx 30  30  18  18   188.0 DEN

    DEN1477 AALBAEK  

 29 Josephine Nissen        33  25  29  33x 26  29  14  16  20   192.0 DEN

    DEN1639 HORSEN   

 30 Anni Leppanen           28  27  33x 23  22  21  25  23  32   201.0 FIN

    'FIN781 LAHDEN    

 

 31 Cecilie Stroembeck      32  24  31  21 OCSx 31  22  32  23   216.0 SWE

    SWE3386 KKKK     

 32 Maria Juul Christensen  29  33  23  28  24  28  35  28  36x  228.0 DEN

    DEN1579 SVENDBORG

 33 Sandra Rydin            27  30  30  27  30  33  33x 30  24   231.0 SWE

    SWE3492 SEGELSALLS

 34 Mikaela Kolster         30  29  28  30  25 DNFx 32  34  35   243.0 FIN

    'FIN787 ESBO     

 35 Kathrine Madsen         34  35  36  34  29  35  31  36x 28   262.0 DEN

    DEN1572 SSS      

 36 Noora Tams              35  34  35  32  28  34  34  35x 34   266.0 FIN

    'FIN694 ESPOON   

 37 Cathrine Knudsen       DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNSx  304.0 NOR

    'NOR330 SVELVIK  

-------------------------------------------------------------------------------

Antal deltagere         :   37

Ikke-deltagende (DNC)   :    0   0   0   0   0   0   0   0   0

Score  DNC,DNS,DSQ etc. :   38  point 

-------------------------------------------------------------------------------

D.  15:30 / Sun 20 JUL 03 FILE: C:KVINDER'  0H-DATA   4.02  / 970507