Danish Olympic Class Singlehand Cup 2002

 

Klasse ............... Europajolle

Arrangør ............. EUROPE CLASS DANMARK                 

Stævne dato .......... 21-22 September 2002

 

Lav point system 

 

Foreløbigt Resultat efter den 1 sejlads

-------------------------------------------------------------------------------

Plc  Rorsmand                1   TOTAL NAT  Klub       SejlNr

-------------------------------------------------------------------------------

  1 Christina Ejstrup        1     0.75P 85 SKS        '''''16

  2 Mads Ebler               2     2.0 D 83 VEJLE/NEPT '''1559

  3 Jesper Mathias Nielsen   3     3.0 D 84 VALLENSBÆK '''1517

  4 Ditte Juul               4     4.0 P 80 THURØ      ''''''4

  5 Niels-Chr. M. Pedersen   5     5.0 D 86 VALLENSBÆK '''1523

  6 Christian Monberg        6     6.0 D 85 SKS        ''''''8

  7 Jeppe Bo Rasmussen       7     7.0 D 85 SKOVSHOVED '''1452

  8 Jonas Livbjerg           8     8.0 D 82 KBL        '''1607

  9 Nicolai Thorsell         9     9.0 D 84 KDY        ''''''7

 10 Troels Bjerre           10    10.0 D 84 HOLBÆK     '''1615

 

 11 Kasper Ullergaard       11    11.0 D 84 VALLENSBÆK '''1541

 12 Signe Livbjerg          12    12.0 P 80 KBL        ''''''3

 13 Kasper Sohn             13    13.0 D 83 SKIVE      '''1459

 14 Jens Højland            14    14.0 D 86 VSK        '''1560

 15 Søren Johnsen           15    15.0 D 69 SKIVE      ''''''2

 16 Peter Ulrikkeholm       16    16.0 D 84 KERTEMINDE '''''14

 17 Martin Lund             17    17.0 D 84 VALLENSBÆK '''1568

 18 Tine Kjærgaard          18    18.0 P 85 LEMVIG     '''1605

 19 Kim B Carlsen           19    19.0 D 86 VSK        '''1630

 20 Mikkel Bonde            20    20.0 D 87 NSK        ''''''5

 

 21 Carsten Heltborg        21    21.0 D 85 SKS/SES    '''''12

 22 Nicolai Holm Jensen     22    22.0 D 82 AS         '''1571

 23 Katrine Henrichsen      23    23.0 P 81 VSK        '''''15

 24 Lea Hagen Høy           24    24.0 P 83 KBL        '''1530

 25 Aske Drasbæk            25    25.0 D 83 SØNDERBORG '''1465

 26 Rasmus Brohl            26    26.0 D 85 KDY        ''''''9

 27 Jacob Ege Friis         27    27.0 D 86 KBL        '''''24

 28 Jonas Henriksen         28    28.0 D 82 HOLBÆK     '''1601

 29 Lene Träger             29    29.0 P 84 SBK        '''1474

 30 Toke Bjørnshave         30    30.0 D 84 SH         '''''19

 

 31 Amanda Marie Kallenbach 31    31.0 P 88 SAS        '''1567

 32 Lene Kristensen         32    32.0 P 84 LEMVIG     ''''''6

 33 Christina Christensen   33    33.0 P 81 SUNDS      '''''99

 34 Christine Zülow         34    34.0 P 86 SKOVSHOVED '''1542

 35 Mathias Fisker          35    35.0 D 74 SSSK       '''1414

 36 Mads Westberg           36    36.0 D 86 VSK        '''1475

 37 Gritt Bjørnshave        37    37.0 P 87 SH         '''1538

 38 Julie Niebling          38    38.0 P 86 SKS        '''1594

 39 Jesper Nielsen          39    39.0 D 86 DYVIG      '''1544

 40 Rasmus Damsgaard        40    40.0 D 83 FSK        '''1576

 

 41 Rie Holm                41    41.0 P 85 KERTEMINDE '''1584

 42 Kim Henriksen           42    42.0 D 58 SH         '''1460

 43 Louise Vang Christensen 43    43.0 P 85 KBL        '''1569

 44 Trine Julie Abrahamsen  44    44.0 P 82 SKOVSHOVE  '''''11

 45 Benjamin Ham            45    45.0 D 86 OURE       '''1508

 46 Julie Stemann Andersen  46    46.0 P 84 KERTEMINDE '''1623

 47 Thomas Christensen      47    47.0 D 86 SAS        '''1556

 48 Morten Gedbjerg         48    48.0 D 86 OURE       '''1606

 49 Lea Richter Olesen      49    49.0 P 80 THURØ      '''1616

 50 Jonas Thormar           50    50.0 D 84 SKS        '''1533

 

 51 Rasmus Rozentals        51    51.0 D 00 HAS        '''1478

 52 Tine Meyer              52    52.0 P 83 KBL        '''1347

 53 Jacqueline Larsen       53    53.0 P 84 SAS        '''1578

 54 Søren Svejstrup         54    54.0 D 86 SUNDS SEJL '''1580

 55 Ida Laurent Nielsen     55    55.0 P 86 OURE       '''1505

 56 Mathias Laugesen        56    56.0 D 88 SUNDS      '''1547

 57 Alexander Heegaard      57    57.0 D 87 KDY        '''1604

 58 Søren Smed Sørensen     58    58.0 D 86 LEMVIG     '''1582

 59 Jacob Kofoed           DSQ    69.0 D 85 SKOVSHOVED '''''10

 59 Anja Mai Hansen        DNC    69.0 P 85 HOLBÆK     '''''13

 

 59 Rune Larsen            DNC    69.0 D 84 VALLENSBÆK '''1251

 59 Søren Vang Fisher      DNC    69.0 D 00 OURE       '''1473

 59 Jonas Christensen      DNC    69.0 D 84 KERTEMINDE '''1552

 59 Fanny Kilian           DNC    69.0 P 84 HBK        '''1554

 59 Tine Skou              DNC    69.0 P 85 KBL        '''1602

 59 Lise M. Bækgaard       DNC    69.0 P 82 HBS/GSK    '''1609

 59 Nathja Ravn            DNC    69.0 P 00 KALUNDBORG '''1612

 59 Christa Harbo Kobæk    DNC    69.0 P 84 KBL        '''1625

-------------------------------------------------------------------------------

Antal deltagere         :   68

Ikke-deltagende (DNC)   :    9

Score  DNC,DNS,DSQ etc. :   69  point 

-------------------------------------------------------------------------------

D.   8:38 / Sun 22 SEP 02 FILE: A:SKS'EU''  0H-DATA   4.02  / 970507