Kieler Woche W silver

Last update: 30.06.2002 16:54:37




Kieler woche kvinder sølvgruppe Se Guld gruppe  

  Pos Group Sailing No. Name Crewmember Club Race Results Points
1 silver GER 8 Antje Schneidewind (1983) SGaM 20.00, 27.00, 21.00, 20.00, 15.00, 10.00, 17.00, 5.00, 7.00, 1.00, 10.00 126
2 silver FRA 5517 Lise Gueguen (1984) sno na DNC, 17.00, 14.00, 6.00, 23.00, 19.00, 17.00, 6.00, 9.00, 12.00, 3.00 126
3 silver BEL 861 Marie van Laer (1982) BNRC 17.00, 12.00, 10.00, 19.00, 17.00, OCS, 19.00, 16.00, 18.00, 4.00, 1.00 133
4 silver ITA 1119 Giulia Pignolo (1980) YCA 16.00, 24.00, 12.00, 13.00, 18.00, 18.00, 24.00, 11.00, 6.00, 5.00, 14.00 137
5 silver RUS 21 Anastasiya Maletina (1981) CSK VMF 17.00, 23.00, 22.00, 11.00, 20.00, 14.00, 18.00, 12.00, 2.00, 18.00, 13.00 147
6 silver SWE 13 Caroline Johansson (1983) VÄSS 19.00, 18.00, 17.00, 13.00, 21.00, 18.00, 12.00, 15.00, 31.00, 3.00, 5.00 151
7 silver GER 1527 Marianna Meyer (1985) HYC 22.00, 8.00, 34.00, 21.00, 11.00, 20.00, ZFP, 2.00, 36.00, 13.00, 2.00 157
8 silver FRA 5513 MARTEAU Anne (1982) C.V.B. 15.00, 26.00, 33.00, 17.00, 22.00, 21.00, 20.00, 10.00, 1.00, 7.00, 21.00 160
9 silver NOR 880 Elin Samdal (1982) FSC 27.00, 13.00, 28.00, 18.00, 19.00, 11.00, 14.00, 14.00, 19.00, 9.00, 20.00 164
10 silver POL 52 Monika Bronicka (1977) AZS 4.00, 7.00, 4.00, BFD, BFD, BFD, 4.00, 3.00, 3.00, 2.00, DNC 168
11 silver FRA 5495 Clementine Destailleur (1980) CC 23.00, 20.00, 29.00, 20.00, 14.00, 20.00, 15.00, 19.00, 14.00, 16.00, 8.00 169
12 silver SWE 11 Martina Söderbom (1982) VÄSS 27.00, 15.00, 32.00, 20.00, 17.00, 25.00, ZFP, 8.00, 4.00, 10.00, 19.00 171
13 silver GER 1511 Nina Vater (1985) SCS 26.00, 27.00, 19.00, 25.00, 23.00, 22.00, 21.00, 1.00, 16.00, 17.00, 7.00 177
14 silver NZL 114 Kate O'Brien (1984) Kohi 20.00, 16.00, 22.00, 18.00, 29.00, 26.00, 16.00, 9.00, 26.00, 11.00, 16.00 180
15 silver GER 1544 Gesa Fischer (1986) SVH 24.00, 19.00, 17.00, 22.00, 22.00, 21.00, 28.00, 20.00, 20.00, 14.00, 6.00 185
16 silver GER 1540 Bernadette Zipfel (1984) VSaW 28.00, 30.00, 22.00, ZFP, 16.00, 17.00, 27.00, 17.00, 5.00, 26.00, 4.00 185,2
17 silver BLR 8 Natalia Ivanova (1984) BSC 18.00, 29.00, 11.00, OCS, 3.00, 17.00, ZFP, 13.00, 41.00, 6.00, 30.00 187
18 silver SWE 3271 Hanna Rydloev (1980) MSS OCS, 29.00, 21.00, 22.00, 23.00, 15.00, 25.00, 21.00, 12.00, 8.00, 17.00 193
19 silver FRA 5529 Johanna Morvan (1983) MSAM 17.00, 21.00, 18.00, 23.00, 21.00, 22.00, 20.00, 26.00, 15.00, 22.00, 11.00 193
20 silver CRO 799 Mateja Petronijevic (1986) JUPP 8.00, 23.00, 15.00, 21.00, 29.00, 24.00, 31.00, 23.00, 17.00, 27.00, 12.00 199
21 silver GER 1512 Selma Berg (1985) KYC 20.00, 25.00, OCS, ZFP, 20.00, 20.00, ZFP, 7.00, 11.00, 19.00, 28.00 203,2
22 silver GER 1513 Alrun Ohrmann (1982) YCWA 16.00, 17.00, 12.00, 24.00, 12.00, 27.00, 19.00, 34.00, 13.00, 32.00, 26.00 205
23 silver SWE 10 Lovisa Plötz (1982) ÄSSS 21.00, 30.00, 23.00, 22.00, 17.00, 23.00, 18.00, 25.00, 25.00, 21.00, 15.00 210
24 silver GER 1296 Runa Kappel (1986) SCS 23.00, 24.00, 16.00, 26.00, 25.00, 23.00, 28.00, 4.00, 34.00, 20.00, 35.00 230
25 silver ITA 1153 Fabiola Magnaghi (1982) CVA 5.00, 26.00, 13.00, 24.00, BFD, 18.00, 25.00, 18.00, 23.00, DNC, DNC 246
26 silver GER 1518 Bea Seehafer (1987) PYC 29.00, 25.00, 18.00, 19.00, 27.00, 25.00, 22.00, 24.00, 21.00, 39.00, 27.00 247
27 silver GER 1457 Susann Sarnetzki (1986) SCD 18.00, 32.00, 30.00, 27.00, 30.00, 30.00, 30.00, 33.00, 8.00, 15.00, 29.00 250
28 silver AUT 102 Nicole Eder (1984) UYCNS 25.00, 28.00, 29.00, 18.00, 22.00, 22.00, ZFP, 22.00, 39.00, 34.00, 18.00 257
29 silver GER 1490 Tomke Rappold (1983) SCD 35.00, 31.00, 25.00, 24.00, 27.00, 28.00, 21.00, 29.00, 35.00, 31.00, 9.00 260
30 silver HUN 517 Veronika Molnar (1979) NVK 23.00, 20.00, 36.00, 23.00, 34.00, 25.00, 22.00, 30.00, 22.00, 29.00, 34.00 262
31 silver DEN 6 Lene Kristensen (1984) LS 13.00, 22.00, 25.00, 29.00, 28.00, 24.00, 24.00, DNC, 29.00, 30.00, 22.00 264
32 silver GER 1482 Gesa Ohrmann (1985) KYC 15.00, 25.00, 29.00, 28.00, 30.00, 27.00, DNC, 32.00, 10.00, 35.00, 36.00 267
33 silver GER 1539 Julia Kamenz (1984) SCA 26.00, 10.00, 27.00, 34.00, 21.00, 33.00, 29.00, 39.00, 27.00, 36.00, 25.00 273
34 silver GER 1458 Tanja Kuehnle (1984) WYC 30.00, 29.00, 25.00, 28.00, 28.00, 26.00, 24.00, 31.00, 30.00, 28.00, 24.00 273
35 silver CHN 1261 ?? Shen Huan Qi (1980) HS 13.00, 12.00, 31.00, 15.00, 14.00, 16.00, 19.00, DNC, DNC, DNC, DNC 277
36 silver ITA 1135 FRANCESCA KOMATAR (1986) CDVM 22.00, 23.00, 19.00, 27.00, 25.00, 31.00, 26.00, 40.00, 38.00, 25.00, 32.00 277
37 silver FRA 5568 Julie Bossard (1985) SRB 29.00, 28.00, 32.00, 25.00, 31.00, 31.00, 27.00, 28.00, 33.00, 24.00, 23.00 279
38 silver CZE 27 Jana Skotnicova (1983) Palkov 14.00, 14.00, 28.00, 23.00, 28.00, 29.00, 23.00, 41.00, 42.00, 37.00, 31.00 281
39 silver ITA 1110 Sveva Carraro (1987) SVBG 28.00, 30.00, 16.00, 27.00, 26.00, 32.00, 23.00, 36.00, 32.00, 23.00, 40.00 281
40 silver KOR 1 Jin-young Hong (1976) HYC OCS, 33.00, 20.00, 26.00, 26.00, 23.00, ZFP, 35.00, 24.00, 33.00, 33.00 289
41 silver POL 66 Basia Strzyzewska (1984) ZLKS 24.00, 19.00, 26.00, 21.00, 24.00, 24.00, 16.00, 27.00, DNC, DNC, DNC 296
42 silver CAN 75 Rachel Dennis (1979) SMSC 10.00, 14.00, 14.00, OCS, 13.00, 16.00, DNC, DNC, DNC, DNC, DNC 302
43 silver CZE 3 Marketa Jindrichova (1983) YCCheb 31.00, 32.00, 24.00, 29.00, 30.00, 27.00, 30.00, 37.00, 28.00, 38.00, 39.00 313
44 silver UKR 71 Anna Kalinina (1979) FOND 29.00, 36.00, 24.00, 30.00, 27.00, 28.00, 32.00, 38.00, 37.00, 40.00, 37.00 322
45 silver AUT 128 Katharina Pirklbauer (1983) UYCAS 31.00, 32.00, 24.00, 28.00, 25.00, 29.00, 23.00, 42.00, 40.00, DNC, 38.00 327
46 silver GBR 343 Laura Baldwin (1980) SSC 19.00, 21.00, DNC, 6.00, 24.00, DNC, DNC, DNC, DNC, DNC, DNC 349

Se bronze gruppen