Foreløbig rangliste til UDTAGElSE til VM 2003                  

 

Klasse ............... Europajolle

Arrangør ............. EUROPE CLASS DANMARK                 

Stævne dato .......... se notits

 

Lav point system 

 

Foreløbigt Resultat efter den 9 sejlads

Antal fratrækkende sejladser:  2    (Markeret med x)

-------------------------------------------------------------------------------

Plc  Rorsmand                1   2   3   4   5   6   7   8   9   TOT-2 NAT

-------------------------------------------------------------------------------

  1 Søren Johnsen           15x  1   3   2   1   1  11x  3   1    11.0 D 69

    ''''''2 SKIVE    

  2 Nikolaj Meyland Smith  DNCxDNFx  1   1   5   4   8   4   5    27.5 D 81

    '''''10 KDY      

  3 Ditte Juul Christens     4   5  21x  3   3   3  12x  6  10    34.0 P 80

    ''''''4 THURØ    

  4 TROELS BJERRE           10x  9   9   7   4  37x  2   5   2    38.0 D 84

    '''1615 HOLBÆK   

  5 TRINE JULIE ABRAHAMS    44x  2  17   5   2  26x  5   1   9    40.75P 82

    '''''11 SKOVSHOVE

  6 Signe Livbjerg          12x  8   7   8   6   2   6   8x  4    41.0 P 80

    ''''''3 KBL      

  7 NICOLAI THORSELL         9   6   6   4   7 DNCx 10  21x  3    45.0 D 84

    ''''''7 KDY      

  8 JONAS LIVBJERG           8  11   2  11  14x 33x  3  11   6    52.0 D 82

    '''1607 KBL      

  9 PETER ULRIKKEHOLM       16x 10   5   9  15   7   7  17x  8    61.0 D 84

    '''''14 KERTEMINDE

 10 TOKE BJØRNSHAVE         30x  7   8  12   9   6  15   9  15x   66.0 D 84

    '''''19 HOLBÆK   

 

 11 CHRISTIAN MONBERG        6   3  26x 10  11  22   1 OCSx 16    68.75D 85

    ''''''8 SKS      

 12 CARSTEN HELTBORG        21  13  11  16  13   5  22x 13  29x   92.0 D 85

    '''''12 SKS/SES  

 13 MIKKEL BONDE            20  24x 15  13  16   9  13  20x 11    97.0 D 87

    ''''''5 NSK      

 14 LEA OLESEN              49x  4  37 OCSx 20  10   4  14  18   107.0 P 80

    '''1616 THURØ    

 15 JESPER NIELSEN           3  14 DNFxOCSx 10  42   9  22  21   121.0 D 84

    '''1517 VALLENSBÆK

 16 ASKE DRASBÆK            25x 18  10  23  21  47x 17  10  22   121.0 D 83

    '''1465 SØNDERBORG

 17 KATRINE HENRICHSEN      23  17  14  24  22  18  24x  7  28x  125.0 P 81

    '''''15 VSK      

 18 Martin Lund             17  22  19  15  25xDNCx 23  12  17   125.0 D 84

    '''''18 VALLENSBÆK

 19 JONAS HENRIKSEN         28  23  16   6  30x 20  20  30x 14   127.0 D 82

    '''1601 HOLBÆK   

 20 Anneli C Bolund        DNCx 12  13  14  32 DNCx 14  33  20   138.0 P 82

    ''''911 KBL      

 

 21 Jørgen Holm            DNCx 16  12  19  17  13  26  36 OCSx  139.0 D 53

    '''1622 KBL      

 22 Jens Højland            14  31 DNSx 17  18 DNCx 27  16  30   153.0 D 86

    '''1560 VSK      

 23 Kim Braad Carlsen       19  25  43x 20  31  15  36  37x 12   158.0 D 86

    '''1630 HS       

 24 MICHAL RISØR           DNC  15   4 OCSx  8  24 OCSx  2   7   159.0 D 83

    '''''55 NEPTUN   

 25 JEPPE BO RASMUSSEN       7  46x 40  26  12  49x 21  34  24   164.0 D 85

    '''1452 SKOVSHOVED

 26 RASMUS BROHLS           26 DNCxDNCx 29  35  14  19  29  19   171.0 D 85

    ''''''9 RUNGSTED 

 27 KASPER SOHN             13  26  24  39x 38  41x 18  18  36   173.0 D 83

    '''1459 SKIVE    

 28 Kim Henriksen           42x 19  20  32  36  28  33  19 DNCx  187.0 D 58

    '''1460 SH       

 29 Jacob Ege Friis         27  43x 42x 28  24  27  38  25  23   192.0 D 86

    '''''24 KBL      

 30 NIELS- CHR. M. PEDER     5  44  28  35  44x 19  32 OCSx 35   198.0 D 86

    '''1523 VALLENSBÆK

 

 31 NIKOLEJ HOLM JENSEN     22  35  35  40  29  29  49x 50x 26   216.0 D 82

    '''1571 AALBORG  

 32 RIE HOLM                41x 30  25  31  40  44x 40  24  39   229.0 P 85

    '''1584 KERTEMINDE

 33 PAW SIMESEN            DNCx 34  27  27  39  57x 39  39  25   230.0 D 85

    '''1410 KBL      

 34 RASMUS DAMSGAARD        40 DNF  18  25  19  11  25 OCSxDNCx  237.0 D 83

    '''1576 FSK      

 35 LENE KRISTENSEN         32  42 DNFx 44x 37  31  30  31  37   240.0 P 84

    ''''''6 LEMVIG    

 36 JULIE STEMANN           46  28  23  33 DNCxDNCx 31  35  48   244.0 P 84

    '''1623 KERTEMINDE

 37 PETER MADSEN           DNCx 27  30  36  45 DNCx 52  28  27   245.0 D 86

    '''1566 KERTEMINDE

 38 Tine Kjærgaard          18 DNFxDNFx 53  42  17  48  51  33   262.0 P 85

    '''1605 LEMVIG   

 39 CHRISTINA EJSTRUP        1  38  38  57x 66x 50  50  44  44   264.75P 85

    '''''16 SKOVSHOVED

 40 LOUISE VANG CHRISTEN    43 DNFxDNFx 48  41  35  44  26  32   269.0 P 85

    '''1569 KBL      

 

 41 ANJA MAI HANSEN        DNCxDNCx 41  54  43  30  46  32  43   289.0 P 85

    '''''13 HOLBÆK   

 42 John Reilev            DNCx 33  32  45  65 DNCx 47  40  38   300.0 D 51

    '''1521 STR      

 43 MICK HOLMACK           DNCx 39  33  46  47  54  35  54  57x  308.0 D 86

    '''''20 KBL      

 44 Morten Gedbjerg         48 DNFxDNSx 56  60  36  41  27  45   313.0 D 86

    '''1606 KBL      

 45 Jørgen Tilma           DNCx 37  31  59  56 DNCx 37  53  40   313.0 D 84

    '''1495 AALBORG  

 46 Andreas Baumann        DNCx 40  39  43  54  60x 43  48  46   313.0 D 86

    '''1424 NÆSTVED  

 47 CHRISTINA CHRISTENSE    33  45  34  52  55 DNCx 56x 47  50   316.0 P 81

    '''''99 SUNDS    

 

 48 Ida L Nielsen           55  47 DNSx 37  51  56  54  66x 47   347.0 P 86

    '''1505 ROSKILDE 

 49 Majken Jørgensen       DNCx 41 DNSx 50  53  52  42  59  55   352.0 P 86

    '''1477 AALBÆK

 50 Christine Zylow         34 DNFxDNSx 61  48  51  55  56  51   356.0 P 86

    '''1542 SKOVSHOVED

 

 51 Jesper Nielsen          39 DNCxDNCx 69  57  45  64  42  62   378.0 D 86

    '''1544 DYVIG    

 52 Tine Meyer              52 DNFxDNSx 66  58  16  61  63  64   380.0 P 83

    '''1347 KBL      

 53 LEA HAGEN HØJ           24  36 DNS  68  59 DNCx 53 OCSx 42   381.0 P 83

    '''1530 KALØVIG  

 54 KASPER ULLERGAARD       11  32 DNS  47  23 DSQ DNC DNCxDNCx  410.0 D 84

    '''1541 VALLENSBÆK

 55 Rasmus Frederiksen     DNC DNFxDNSx 51  62  43  59  38  59   411.0 D 86

    '''1588 KLB      

 56 Mathias Laugesen        56 DNC DNFx 49  64 DNCx 51  45  52   416.0 D 88

    '''1547 SUNDS    

 57 Mads Vestbjerg          36 DNC DNCx 65 DNCx 40  60  60  68   428.0 D 86

    '''1475 VSK      

 58 Sahra Bregendahl       DNC DNCxDNCx 55  52  58  68  43  56   431.0 P 88

    '''1635 HSH      

 59 Gritt Bjørnshave        37 DNCxDNCx 78  75  53  73  55  66   437.0 P 87

    '''1538 HS

 60 Thor Emil Tulinius     DNC DNF DNSx 41  49 DNCx 45  58  53   444.0 D 86

    '''1247 KBL

      

 61 Benjamin Ham            45 DNF DNS  42 DSQxDNCx 58  52  60   455.0 D 86

    '''1508 SKS      

 62 Søren Svejstrup         54 DNF DNSx 62  72 DNCx 66  46  58   457.0 D 86

    '''1580 SUNDS SEJL

 63 Søren Smed Sørensen     58 DNC DNFx 74  71 DNCx 65  61  41   469.0 D 86

    '''1582 LEMVIG   

 64 Thomas Christensen      47 DNC DNFx 72  79 DNCx 62  69  54   482.0 D 86

    '''1556 SAS      

 65 Tine Skou              DNC DNF DNSxOCSx 61  59  57  62  49   486.0 P 85

    '''1602 KBL      

 66 Alberthe Holm Lindberg DNC DNCxDNCx 63  81  39  74  67  71   494.0 P 87

    '''1368 ASC      

 67 Amanda Kallenbach       31 DNF DNSx 76  80 DSQx 69  68  72   495.0 P 88

    '''1567 SAS      

 68 Maiken Schtt          DNC DNCxDNCx 81  68  55  71  57  65   496.0 P 88

    '''1637 HSH      

 69 Jacob Nikolajsen       DNC DNCxDNCx 77  76  46  76  70  63   507.0 D 87

    '''1490 HSH

 70 Julie H Niebling        38 DNS DNS  64  67  48 DNC DNCxDNCx  514.0 P 86

    '''1594 SKS

      

 71 Josephine Nissen       DNC DNC DNCx 75  77  32  70 OCSx 69   521.0 P 88

    '''1639 HSHK     

 72 Alexander Heegaard      57 DNC DNC  34  34 DNC DNC DNCxDNCx  521.0 D 87

    '''1604 KDY      

 73 Søren Vang Fisher      DNC DNC DNFx 79  73 DNCx 67  65  61   543.0 D 86

    '''1473 OURE     

 74 LENE TRAGER             29 DNS DNS  67  63 DNC DNC DNCxDNCx  555.0 P 84

    '''1474 SBK      

 75 Anne Dall              DNC DNC DNFx 80  82 DNCx 72  64  70   566.0 P 87

    '''1245 ASC      

 76 Jonas Christiansen     DNC DNF DNSx 71  83 DNCx 75  71  73   571.0 D 84

    '''1552 KERTEMINDE

 77 Rasmus Rozentals        51 DNF DNS  60  69 DNC DNC DNCxDNCx  576.0 D 84

    '''1478 HASK      

 78 Mads Ebler               2 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  596.0 D 83

    '''1598 VEJLE/NEPT

 79 Mikkel Krogh Ohlsen    DNC DNC DNC  73  74 DNC DNCxOCSx 67   610.0 D 88

    '''1322 KBL

 80 Henriette Kirk AndersenDNC DNC DNC  82  84 DNCx 77  72 DNCx  612.0 P 85

    '''1161 SJS

      

 81 Mathias Fisker          35 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  629.0 D 74

    '''1414 SSSK     

 82 Jonas Thormar           50 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  644.0 D 84

    '''1533 SKS      

 83 Jacqueline Larsen       53 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  647.0 P 84

    '''1578 SAS      

 84 Jesper Lykkeskov       DNC DNF DNS DNF DNC DNC  78 DNCxDNCx  672.0 D 84

    '''1514 ASC      

 85 Kitt Gravesen          DNC DNF DNS DNF  78 DNC DNC DNCxDNCx  672.0 P 84

    '''1468 SSF      

 86 Jacob Kofoed           DSQ DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  693.0 D 85

    '''1509 SKOVSHOVED

 87 Rune Larsen            DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  693.0 D 84

    '''1251 VALLENSB’K

 88 Fanny Kilian           DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  693.0 P 84

    '''1554 HBK      

 88 Lise M. kgaard       DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  693.0 P 82

    '''1609 HBS/GSK

 88 Nathja Ravn            DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  693.0 P 00

    '''1612 KALUNDBORG

 

 88 Christa Harbo Kob‘k    DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNCxDNCx  693.0 P 84

    '''1625 KBL      

-------------------------------------------------------------------------------

Antal deltagere         :   92

Score  DNC,DNS,DSQ etc. :   99  point 

-------------------------------------------------------------------------------

D.  12:32 / Sat 26 OCT 02 FILE: C:VM03      0H-DATA   4.02  / 970507

 

 

NOTICE : Serien består af følgende stævner :

 

 1 Stv: Danish Olympic Class Singlehand Cup 2002EUROPE CLASS DANMARK         

   Sejlads nr:  1            68 Deltagere       21-22 September 2002

 2 Stv: DM 2002                                 EUROPE CLASS DANMARK         

   Sejlads nr:  2 til  9     88 Deltagere       4.-6. Oktober 2002